Melitta Premium Alobal 30 metrů x šířka 29 cm
  • Melitta Premium Alobal 30 metrů x šířka 29 cm

Melitta Premium Alobal 10 metrů x šířka 29 cm

20708
Nový produkt
20 Kč 16,53 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

Snad v žádné domácnosti nesmí chybět alobal. Mějte i vy po ruce tuto praktickou hliníkovou fólii. Alobal Melitta Premium je ideální pro balení potravin, díky čemuž si jídlo zachová svoji kvalitu, výživovou hodnotu a nedojde k jeho vysušení. Alobal je lehce poddajný a snadno se tvaruje kolem předmětů. Fólie o 10 metrech vám bude vždy po ruce a nezklame vás. Délka role 10 metrů a šířka 29 cm. 

  • délka role 10 metrů a šířka 29 cm
  • pevná alobalová fólie Alu-fix je vhodná pro balení a přípravu potravin
  • hliníková fólie na roli
  • zdravotně nezávadný, určeno pro potravinářské účely
  • zachovává svůj tvar a využít se dá i jeho neprůsvitnost, neprodyšnost, vyšší tepelná vodivost či jeho izolační vlastnosti.

Alobal je hliník upravený do kovových plátků o tloušťce od 6 do 200 mikrometrů. V domácnostech se používá fólie o síle kolem 15 mikronů. České označení vzniklo spojením slov Al (chemická značka pro hliník) a obal.

Alobal je velmi poddajný a snadno se tvaruje okolo předmětů. Nicméně, zároveň je velmi křehký a náchylný k poškození. Z tohoto důvodu bývá pro většinu použití laminován do jiných materiálů, většinou plastů nebo papíru (např. pro másla a sýry je toto balení typické). V polovině 20. století alobal nahradil dříve používaný staniol. Na rozdíl např. od papíru si alobal zachovává svůj tvar a využít se dá i jeho neprůsvitnost, neprodyšnost, vyšší tepelná vodivost či jeho izolační vlastnosti.

Použití

Zdravotně nezávadný, určeno pro potravinářské účely. V případě, že chcete mít pokrm teplý (například, když chcete nechat v troubě jídlo déle teplé), by měla lesklá strana směřovat ven. Když potravinu narychlo vaříte, měla by ven směřovat strana matná. Lesklá strana prostě teplo odráží a matná propouští dovnitř.

20708

Specifické reference

Nový produkt