Náramek nekonečno pro štěstí, ručně vyrobený zlatý znak, nastavitelný
  • Náramek nekonečno pro štěstí, ručně vyrobený zlatý znak, nastavitelný

Infinity - nekonečno, náramek pro štěstí, ručně vyrobený zlatý znak, nastavitelný

2202185
Nový produkt
112 Kč 92,56 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

Symbol nekonečna je velmi oblíbeným tématem mnoha šperků. Vlastně patří k těm nejoblíbenějším. Kouzlem symbolu nekonečna je jeho význam, který si každý může vyložit tak trochu po svém. Jak tomu však je ve skutečnosti? Kde má nekonečno původ a jak vše vzniklo?

  • symbol nekonečno
  • obvod: cca 16-30 cm
  • nastavitelný uzel

Jeho mystický původ nedá mnohým milovníkům šperků spát. Historie symbolu nekonečna sahá velmi, velmi daleko až k našim pradávným předkům. U jiných oblíbeným témat tomu není jinak, nicméně například o stromu života pojednává náš další článek. Vraťme se však k významu nekonečna, který má původ ve starém Egyptě. Někteří jej mohou znát pod pojmem "uroboros". To značí hada, požírajícího vlastní ocas, čímž vznikla ona bájná osmička. Ta představuje jakýsi nekonečný návrat k začátku. Můžeme jej chápat jako v hlubší souvislosti s lidským životem, kde se ke sklonku života vracíme na začátek (staří lidé opět "dorůstají" do dětí).

Moderní pojetí symbolu nekonečna je však jiné. Můžete jej chápat v duchu původního významu, avšak často je znázorňován v rámci nekonečné lásky a přátelství. Šperky, které toto téma obsahují, se darují drahým polovičkám či velmi dobrým přátelům. Může rovněž vyjadřovat pevnost a nekonečnou oddanost rodině. Každý nositel šperku s tímto nebo jakýmkoliv jiným symbolem, je tak trochu umělec. Proto si podstatu schovejte ve svém srdci.

2202185

Specifické reference

Nový produkt