Colorlak Penetrační lazura na dřevo C0060 Pinie 0,6 l
  • Colorlak Penetrační lazura na dřevo C0060 Pinie 0,6 l

Colorlak Penetrační lazura na dřevo C0060 Pinie 0,6 l

2305847
Nový produkt
125 Kč 103,31 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

Lazura na dřevo se používá pro penetrační tenkovrstvé lazurovací nátěry dřeva, dřevovláknitých desek a podobných materiálů v exteriéru i interiéru. Lazura zachovává dřevu charakteristickou kresbu i strukturu a barevně ji zvýrazňuje a probarvuje, chrání dřevo proti působení povětrnosti a UV záření. Je formulována s nízkou viskozitou, která spolu s vhodným složením zajišťuje důkladnou penetraci do dřeva – dřevo přitom dýchá. Lazura má velmi rychlé zasychání a současně je příznivá k životnímu prostředí, nezapáchá.

Vhodná např. k nátěrům dřevěných plotů, ohrad, pergol, dřevěných palisád, zahradních domků a dalších dřevěných prvků na zahradě a domě.

Teoretická vydatnost: 10-14 m2 v jedné vrstvě z 1 litru (štětcem). Pro venkovní nátěry doporučujeme 3 vrstvy a pro interiér 2 vrstvy aplikované štětcem.

  • C0060 Pinie
  • na dřevo, dřevovláknité desky, atd.
  • zvýrazňuje a probarvuje
  • velmi rychle zasychá

Použití

  1. Před použitím lazuru velmi dobře promíchejte a nanášejte štětcem nebo válečkem na dřevěný podklad, který musí být čistý, vyzrálý, zdravý, suchý (optimální vlhkost dřeva 8–12 %), náležitě vybroušený a odprášený.
  2. Lazuru doporučujeme nanášet plochým štětcem ve 2-3 běžných vrstvách v intervalu 4-6 hodin při běžných podmínkách a teplotě 20 °C. Doporučená teplota pro aplikaci (lazury, vzduchu i dřevěného podkladu) je 12 až 25 °C a optimální teplota je 18 až 23°C, při relativní vlhkosti vzduchu max. 75 %.
  3. Další vrstvu penetrační lazury nanášejte přímo na předcházející vrstvu nebo po jejím lehkém přebroušení, je-li požadována větší hladkost povrchu. Pro exteriér doporučujeme nanést 3 vrstvy (u nového nátěru), pro interiér 2 vrstvy.
  4. Případné nevsáknuté zbytky lazury po cca 10 minutách setřete (rozetřete) suchým štětcem.
2305847

Specifické reference

Nový produkt