Klasická dřevěná pastička na myši. Návnada se napíchne na vyčnívající kousek plíšku, natáhne se pružina a zajistí se drátem. Past umístěte v místě výskytu hlodavců, ale mimo dosah dětí a domácích zvířat.
Natáhněte sklápěcí pružinový mechanismus do nejvzdálenější polohy, a zatímco jej přidržujete prstem, opatrně opřete opěrný trn do prolisu v návnadovém plíšku. Čím méně zastrčíte trn do prolisu, tím citlivěji bude past reagovat. Správně natažená past na myši by měla sepnout i při lehounkém klepnutí o stůl. Při manipulaci s dřevěnou pastí nemusíte používat rukavice, na rozdíl od potkanů myším lidský pach nevadí.
Past opřete o zeď kolmo k podlaze. Myš tam při šmejdění narazí přímo na návnadu a sklápěcí mechanismus se nemůže netrefit. Pravidelně past kontrolujte a v případě potřeby ji znovu nastavte nebo obnovte návnadu.
Pasti klaďte v pozdním odpoledni nebo navečer. Myš je noční živočich, proto zvyšujete pravděpodobnost úspěchu, když past nastražíte dříve, než padne tma. Za tmy už byste mohli myš zbytečně vyrušit.
Past nastražte na místa, kde se dá předpokládat výskyt myši. Umísťujte je podél zdí, kde myšky nejčastěji šmejdí. Otevřeným prostorům se vyhýbají a neradi přes ně přebíhají. Obvykle vylézají prasklinami ve zdech a v podlahách.
Pasti byste měli dávat tam, kde mohou myši hledat zdroje potravy. Nikoli tedy pod postel, ale spíše do spižírny nebo do kuchyně. Vhodné místo k položení pastí můžete vysledovat podle stop v prachu na podlaze nebo podle myšího trusu.