

Biopon na jehličnany je vícesložkové minerální hnojivo určené pro všechny druhy jehličnatých stromů a keřů. Zvýšený obsah dusíku zajišťuje intenzivní zbarvení jehličí. Hnojení rostlin hnojivem BIOPON na jehličnany zlepšuje jejich celkový vzhled a odolnost.
K aplikaci zaléváním nebo na listy.
Použití: K aplikaci zaléváním nebo na listy.
Dávkování: 1/2 víčka hnojiva na 1-2 l vody.
Hnojit se začíná brzy na jaře a končí na konci srpna. V tomto období hnojíme rostliny každé 2 týdny. Doporučená dávka hnojiva závisí na velikosti rostliny:
NPK roztokové 6 4 5 se stopovými živinami. Živiny: 6 % dusík (N), 4 % oxid fosforečný (P2O5), 5 % oxid draselný (K2O), 0,01 Bor (B), 0,002% Měď (Cu), 0,02 % Železo (Fe), 0,01% Mangan (Mn), 0,001 % Molybden (Mo), 0,002 % Zinek (Zn).
Jehličnany (Pinopsida) jsou jednou z vývojových skupin nahosemenných rostlin. Také se nazývají konifery (tj. v doslovném překladu „šiškonoši“ – conus = šiška).
Nejstarší stratigrafické nálezy nám ukazují, že nejpůvodnější jehličnany se objevují již koncem geologického období karbonu v prvohorách. Jejich tvarová a druhová rozmanitost se výrazněji objevuje ve druhohorách v juře a vrcholu dosahuje v křídě. Evoluci vývoje jehličnanů lze sledovat porovnáním nejstarších primitivních rostlin řádů cykasotvarých a jinanotvarých s mladšími borovicotvarými nebo s liánovcotvarými, které se již blíží v několika znacích k rostlinám krytosemenným.
Jehličnany jsou vývojově mnohem starší než listnaté stromy, v prehistorii byly dominantními rostlinami. V současnosti mají borovicotvaré dominantním postavení v mírném podnebném pásu a v horských oblastech a liánovcotvaré se vyskytují v tropických oblastech Starého i Nového světa.
Uchovávejte uzamčené a mimo dosah dětí. Při požití okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte tento obal nebo označení. Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o výrobku.