Bopon Jehličnany tekuté minerální hnojivo 500 ml
  • Bopon Jehličnany tekuté minerální hnojivo 500 ml

Bopon Jehličnany tekuté minerální hnojivo 500 ml

82095
Nový produkt
39 Kč 32,23 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

Biopon na jehličnany je vícesložkové minerální hnojivo určené pro všechny druhy jehličnatých stromů a keřů. Zvýšený obsah dusíku zajišťuje intenzivní zbarvení jehličí. Hnojení rostlin hnojivem BIOPON na jehličnany zlepšuje jejich celkový vzhled a odolnost.

  • Pro všechny druhy jehličnatých stromů
  • Zajišťuje intenzivní zbarvení jehličí.
  • Zlepšuje jejich celkový vzhled
  • Zlepšuje jejich odolnost.

Použití

K aplikaci zaléváním nebo na listy.

Použití: K aplikaci zaléváním nebo na listy.
Dávkování: 1/2 víčka hnojiva na 1-2 l vody.

Hnojit se začíná brzy na jaře a končí na konci srpna. V tomto období hnojíme rostliny každé 2 týdny. Doporučená dávka hnojiva závisí na velikosti rostliny:

  • rostliny s výškou do 0,5 m: 0,5 - 1 l roztoku
  • rostliny s výškou od 0,5 m do 1 m: 2 l roztoku

Složení

NPK roztokové 6 4 5 se stopovými živinami. Živiny: 6 % dusík (N), 4 % oxid fosforečný (P2O5), 5 % oxid draselný (K2O), 0,01 Bor (B), 0,002% Měď (Cu), 0,02 % Železo (Fe), 0,01% Mangan (Mn), 0,001 % Molybden (Mo), 0,002 % Zinek (Zn).

Upozornění

Jehličnany (Pinopsida) jsou jednou z vývojových skupin nahosemenných rostlin. Také se nazývají konifery (tj. v doslovném překladu „šiškonoši“ – conus = šiška).

Nejstarší stratigrafické nálezy nám ukazují, že nejpůvodnější jehličnany se objevují již koncem geologického období karbonu v prvohorách. Jejich tvarová a druhová rozmanitost se výrazněji objevuje ve druhohorách v juře a vrcholu dosahuje v křídě. Evoluci vývoje jehličnanů lze sledovat porovnáním nejstarších primitivních rostlin řádů cykasotvarých a jinanotvarých s mladšími borovicotvarými nebo s liánovcotvarými, které se již blíží v několika znacích k rostlinám krytosemenným.

Jehličnany jsou vývojově mnohem starší než listnaté stromy, v prehistorii byly dominantními rostlinami. V současnosti mají borovicotvaré dominantním postavení v mírném podnebném pásu a v horských oblastech a liánovcotvaré se vyskytují v tropických oblastech Starého i Nového světa.

Uchovávejte uzamčené a mimo dosah dětí. Při požití okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte tento obal nebo označení. Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o výrobku.

82095

Specifické reference

Nový produkt