Bopon Růže tekuté minerální hnojivo 500 ml
  • Bopon Růže tekuté minerální hnojivo 500 ml

Bopon Růže tekuté minerální hnojivo 500 ml

79028
Nový produkt
53 Kč 43,80 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

Vícesložkové minerální hnojivo pro všechny druhy růží. Plně pokrývá potřebu rostlin, pokud jde o živiny. Vysoký obsah dusíku v amidové formě prodlužuje dobu účinku hnojiva. Správný poměr fosforu a draslíku stimuluje růst poupat a prodlužuje dobu kvetení.

  • pro všechny druhy růží. 
  • prodlužuje dobu účinku hnojiva.
  • stimuluje růst poupat
  • prodlužuje dobu kvetení.

Použití

  • Rozpusťte 0,5 víčka hnojiva v 1 l vody. 
  • V době od časného jara do konce srpna, hnojte každých 7 až 10 dní.
  • Dodržujte doporučené dávkování hnojiva, předejdete tím poškození nebo zničení rostlin.
  • Před použitím protřepte.

Složení

Hnojivo ES. Typ hnojiva: Hnojivo NPK, roztokové, NPK 8:3:4 se stopovými živinami. Živiny % (m/m): 8% dusík (N) (8% močovinový dusík), 3% oxid fosforečný (P2O5), rozpustný ve vodě, 4% oxid draselný (K2O), rozpustný ve vodě. Mikrosložky rozpustné ve vodě: 0,01% bor (B), 0,002% měď (Cu), 0,02% železo (Fe), 0,01% mangan (Mn), 0,001% molybden (Mo), 0,002% zinek (Zn). 

Upozornění

Růže se velmi často pěstují jako okrasné rostliny v nesčetných kultivarech, které lze rozdělit na dvě základní skupiny: tzv. historické růže, vzniklé převážně křížením růže keltské a pěstované už od středověku, a moderní hybridní růže. Zahrada zaměřená na pěstování růží se nazývá rozárium; největším na světě je Europa-Rosarium v německém Sangerhausenu. Hojné využití mají růže jako řezané květiny. Pěstují se ale též jako léčivé rostliny a jako surovina pro výrobu růžového oleje, čajů, sirupů, marmelád a léčiv. Studiem a pěstováním růží se zabývá odborná disciplína zvaná rhodologie. Jako velmi stará kulturní rostlina, která doprovází člověka již od starověku, je hluboce zakořeněná v jeho kulturní historii, literatuře, mytologii a symbolice. V křesťanství je jedním ze symbolů Panny Marie a atributem mnohých světic, v květomluvě symbolem lásky. Často se vyskytuje také v heraldice.

Český název růže (staročesky róže) je všeslovanskou přejímkou přes starou horní němčinu z latinského slova Rosa; to souvisí s řeckým rhodon, původ slova se hledá v přední Asii (thrako-frygický původ).Slovo zjevně souvisí s protoíránským kořenem vrda- odvozeným z arménského slova vard označujícího růži, ze stejného kořenu bylo odvozeno i aramejské slovo warda.

Uchovávejte uzamčené a mimo dosah dětí. Při požití okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte tento obal nebo označení. Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o výrobku.

79028

Specifické reference

Nový produkt