Bopon Surfinie a Petunie tekuté vícesložkové minerální hnojivo 500 ml
  • Bopon Surfinie a Petunie tekuté vícesložkové minerální hnojivo 500 ml

Bopon Surfinie a Petunie tekuté vícesložkové minerální hnojivo 500 ml

70890
Nový produkt
50 Kč 41,32 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

Biopon na surfínie vícesložkové minerální hnojivo určené pro surfínie. Vhodně zvolené proporce makročástic zajišťují optimální růst rostlin. Optimálně zvolené množství draslíku rostliny povzbuzuje k bohatému květu.

  • vícesložkové minerální hnojivo,
  • zajišťuje optimální růst rostlin
  • povzbuzuje k bohatému květu

Petunia je rod z 20 druhů z kvetoucích rostlin z jihoamerického původu. Populární květina stejného jména odvozila svůj epiteton od francouzštiny, která převzala slovo petun, což znamená „tabák“, z jazyka Tupi – Guarani. Roční většina odrůd vidět v zahradách jsou kříženci ( Petunie × atkinsiana, také známá jako Petunia x hybrida ).

Použití

  • 1 víčko hnojiva na 1 l vody.
  • Takto připraveným roztokem zaléváme surfínie 3x týdně.
  • Jiné kvetoucí rostliny zaléváme nebo postřikujeme roztokem 2x týdně.
  • Během květu postřik rostlin přerušit a hnojit pouze zaléváním.

Složení

NPK roztokové 5,9 4,5 4,6 se stopovými živinami. Živiny: 5,9 % dusík (N), 4,5 % oxid fosforečný (P2O5), 4,6 % oxid draselný (K2O), 0,01 Bor (B), 0,002% Měď (Cu), 0,02 % Železo (Fe), 0,01% Mangan (Mn), 0,001 % Molybden (Mo), 0,002 % Zinek (Zn)

Upozornění

Petunie jsou obecně opylovány hmyzem, s výjimkou P. exserta, což je vzácný, červenokvětý druh opylovaný kolibříky. Většina petúnií je diploidní se 14 chromozomy a interferuje s jinými druhy petúnie a také s Calibrachoa.

Trubkovité květy jsou oblíbené u některých druhů Lepidoptera, včetně můry kolibříkovité. Květy sežerou larvy ušního kukuřice, Helicoverpa zea a chochlačka zelná, Trichoplusia ni 

Petunias může tolerovat relativně drsné podmínky a horké podnebí, ale ne mráz. Potřebují každý den alespoň pět hodin slunečního světla a vzkvétají ve vlhké půdě a za podmínek nízké atmosférické vlhkosti. Nejlépe se pěstují ze semen. Zalévání jednou týdně by mělo být ve většině regionů dostačující. Závěsné koše a jiné nádoby vyžadují častější zavlažování. Maximálnímu růstu dochází koncem jara. Každodenní nebo týdenní aplikace hnojiva, v závislosti na odrůdě, pomůže rostlině rychle růst.

V zahradnictví se mnoho termínů používá k označení různých druhů pěstovaných petúnií. Patří mezi ně Grandiflora, Multiflora, Wave (šíření), Supertunia, Cascadia a Surfinia.

Uchovávejte uzamčené a mimo dosah dětí. Při požití okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte tento obal nebo označení. Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o výrobku.

70890

Specifické reference

Nový produkt