Vhodná pro štěňata, koťata, morčata, křečky, pískomily, králíky a jiné druhy savců. Láhve i dudlíky jsou zcela netoxické a bezpečné.
- s kartáčkem na láhev a 3 Silikonovými dudlíky
- láhev na odchov, 57 ml
Zvířata bez matky potřebují pro jejich přežití rychlý přísun živin. Proto by jim měla být co nejdříve poskytnuta láhev s mléčnou náhražkou. Mléčná náhražka musí odpovídat danému zvířecímu druhu. Optimální péče o osiřelá zvířata je možná pouze u náhradní matky. Proto se doporučuje začít s krmením z láhve a současně hledat náhradní matku. Pokud se náhradní matku nepodaří obstarat, je vhodné, aby jiné dospělé zvíře umožnilo mláděti získat základní sociální návyky a podpořilo tak krmení z láhve.
Upozornění:
Krmení z lahve se zdá být nejlepším způsobem, jak zajistit, aby mláďata přežila. K tomu, aby byla mláďata později schopná žít s dalšími dospělými zvířaty, je potřeba, aby měla kontakt s jinými zvířaty svého druhu již od narození.
1. Čištění
Před každým použitím a po každém použití musí být kojenecká láhev vyčištěna. Umyjte ji v horké vodě (max. 60 °C) s malým množstvím saponátu. Pro odstranění případných zbytků saponátu, důkladně opláchněte láhev čistou vodou.
2. Příprava Mléka
Mléko by mělo bát před každým krmením čerstvě namícháno. Připravte převařenou vodu a postupujte podle pokynů výrobce k přípravě Mléka. Pro kontrolu teploty držte láhev na tváři nebo zkontrolujte teplotu na zápěstí.
3. Jak krmit
Pozice při pití by měla napodobovat přirozenou polohu při sání z matčiných struků. To znamená, že mládě by mělo sedět nebo ležet na žaludku. HLAVA by měla být držena v mírně natažené poloze. Vždy stlačte dudlík před jeho vložením do tlamičky mláděte. Tímto způsobem zkontrolujte, zda není dudlík blokován a probudíte tím zájem štěněte. Jakmile je dudlík v tlamičce, na láhev by neměl být vyvíjen žádný další tlak, jinak by mohlo dojít k dušení. Mírným posunutím dudlíku dopředu a dozadu můžete štěně povzbudit.
4. Po krmení
Po každém jídle musí být trávení stimulováno lehkou břišní masáží nebo jemnou masáží analní oblasti. Masáž nahrazuje olizování matky. Masáž břicha by neměla být intenzivnější než olizování od matky. Měkký flanelový nebo bavlněný hadřík je pro masáž nejlepší, protože současně zachycuje jakoukoli moč nebo stolici.
5. Frekvence krmení
Během prvních dvou týdnů by novorozenci měli být krmeni každé 2 až 4 hodiny. Po druhém týdnu může být frekvence, ve většině případů, snížena na každých 4-6 hodin. Poznámka: Frekvence krmení závisí na denním přírůstku hmotnosti a na celkovém stavu zvířete. Jakmile je mládě schopno samostatně sedět (asi po 2 až 3 týdnech), může být Mléko nabízeno v misce (například Trixie položka 25281/25282).
Odstav a krmení kaší je doporučeno nejdříve ve 4 týdnech. Doporučuje se opět krmit všechna mláďata z jedné lahve. Mládě by mělo investovat určité úsilí do krmení a pití. To pomáhá zdravému duševnímu rozvoji.
Důležité tipy
- Každý příznak onemocnění, jako je průjem, zvracení, zvýšená teplota atd., by měl být konzultován s veterinárním lékařem.
- Zkontrolujte každodenní přírůstek hmotnosti každého mláděte.
- Mláďata by měla být seznámena s tělesným kontaktem a každodenní zvuky.
- Sourozenci by měli být vychováni společně. Pokus sourozenci nejsou, je užitečné do výchovy zahrnout další mládě zhruba ve stejném věku.