Keresés
Kosár
üres
Menü

Věneček z proutí s ovcí 17cm

Velikonoční beránek - symbol záchrany!!!! Beránek patří na velikonoční stůl stejně jako kapr na vánoční stůl. Symbol beránka byl velmi rozšířený již v předkřesťanské tradici v celé středomořské civilizaci, ovládané po tisíciletí pastevci. V hebrejské tradici symbolizovaly ovce Izraelitu jako člena "Božího stáda". Kri... több
Közös ár: 58.5  (-31%)
33.31 Kč ÁFA nélkül
dnů:2
40.3 Kč
ks
Válasszon kedvezményes csomagot
Mennyiségi kedvezmények
Leírás és paraméterek
Felülvizsgálat (0)

Věneček z proutí s ovcí 17cm

Velikonoční beránek - symbol záchrany!!!!

Beránek patří na velikonoční stůl stejně jako kapr na vánoční stůl.

Symbol beránka byl velmi rozšířený již v předkřesťanské tradici v celé středomořské civilizaci, ovládané po tisíciletí pastevci. V hebrejské tradici symbolizovaly ovce Izraelitu jako člena "Božího stáda". Kristus je nazýván Beránkem Božím na znamení čistoty, nevinnosti a poslušnosti. Je Velikonočním Beránkem nového Izraele, jehož krev zachránila pokřtěné od hříchu a smrti.

Beránek jako obřadní pokrm je znám už od středověku. 

„Hle, beránek Boží, který snímá hřích světa." Janovo evangelium 1, 29 
Velikonoční Beránek je spjat s biblickými dějinami. Od dob Mojžíše tvořil součást bohoslužebné oběti. O Velikonocích měla každá izraelská rodina v chrámě obětovat beránka. Jeho krev byla donesena k oltáři. Beránek byl pak doma upečen a podáván s nekvašeným chlebem a hořkými bylinami. Bylo to na uctění „ velké noci", při které izraelský národ vyšel z egyptského otroctví. 

Velikonoční beránek - recept 

Suroviny: 240 g polohrubá mouka,200 g Cukru krupice, 1 vanilkový cukr,2 vejce, 4 bílky,4 žloutky, trochu citrónové kůry

Postup: Do mísy dáme 2 vejce,4 žloutky, vanilkový a krupicový cukr, Citronovou kůru a šťávu a vše vyšleháme do pěny. Do této pěny lehce vmícháme mouku a nakonec i pevný sníh ušlehaný ze 4 bílků. Formu na beránka důkladně vymažeme tukem, vysypeme hrubou mouku. Do formy poté vlijeme připravené těsto a formu zaklopíme. Beránka upečeme dorůžova v předehřáté troubě na 190°C . Upečeného a ještě teplého beránka vyklopíme z formy. Až beránek vychladne, vyšleháme bílek s moučkovým cukrem a po kapkách do polevy zašleháme Citronovou šťávu. Vzniklou polevou beránka zdobíme.

Věneček z proutí s ovcí 17cm

Velikonoční zvyky a tradice

Mezi velmi známé a stále dodržované tradice patří:

Pletení pomlázky a koledováníApple-converted-space"> - chlapci a muži si upletou pomlázku z Vrbových proutků, ozdobí jí stuhou a na Velikonoční pondělí vyráží koledovat. Vyšlehají dívky a ženy za doprovodu Velikonočních koled (mezi nejznámější zřejmě patří „Hody, hody“).

Barvení a zdobení vajíčekApple-converted-space"> – existuje množství technik, jak vajíčka ozdobit. Budete-li pracovat s menšími dětmi, pak se vyplatí použít spíše jednodušší postupy, mezi které patří například barvení vajíček pomocí zakoupených barev a ozdobení obtisky, nálepkami či dalšími dekoracemi. Vajíčka je také možné pomalovat voskovkami a poté obarvit, polepit barevným papírem, ozdobit vlnou a podobně. V podstatě záleží jen na dětech a jejich fantazii.

Velikonoční beránekApple-converted-space"> –symbol beránka je velmi starý, pochází již z pohanských dob. Význam má i u Židů a křesťanů (Kristus – Beránek Boží).

Za méně známou a dodržovanou tradici lze považovatApple-converted-space"> velikonočního zajíčka, který přináší dětem Čokoládová vajíčka. Je převzata z Německa.

ParaméterekÖsszehasonlítás
Výrobce
Made in PCR
Balení
1
A termék még nincs minősítve
Související produkty
Varianty tohoto produktu

Věneček z proutí s ovcí 17cm

E-mail cím, amelyre kap egy választ
Adjon meg egy kapcsolattartó telefonszámot
A kérése, legalább 3 karakter
Termék figyelése
Adja meg a feltételeket és az e-mailt, amelyre az üzenetet el szeretné küldeni, ha ezek a feltételek teljesülnek
Utolsó látogatás
Ing. Josef Chmelař
Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká republika
Üzleti azonosítószám: 18201130
Adószám: CZ531123159
Čeština
cz
Hungarian
hu