Albi Dárkový šperk řetízek Maminka 1 kus
 • Albi Dárkový šperk řetízek Maminka 1 kus

Albi Dárkový šperk řetízek Maminka, Strom života symbol vzájemné propojenosti všeho s vesmírem 1 kus

2304136
Nový produkt
116 Kč 95,87 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

Potěšte svou maminku, sestru nebo partnerku překrásným a elegantním řetízkem z chirurgické oceli. Obdarovaná si tak na vás vzpomene při každé příležitosti, když si řetízek nandá. S elegantní obálkou uvnitř navíc nemusíte řešit dárkové balení.

 • Motiv: Maminka
 • Rozměry balení: 7,5 cm × 13,5 cm
 • Délka řetízku: 41 cm 6 cm možné prodloužení

STROM ŽIVOTA - SYMBOL VZÁJEMNÉ PROPOJENOSTI VŠEHO S VESMÍREM, NESMRTELNOST, PLODNOST
Lidé toto vyobrazení používali už odedávna. Strom života slouží jako připomínka, že nikdy nejste sami a že jste neustále spojeni se světem. Kořeny Stromu života se hluboce rozrůstají a rostou do země, čímž přijímají výživu od Matky Země.

Strom života symbolizuje

 • centrum energie
 • propojení země s nebem
 • stabilitu
 • moudrost
 • elementy země, ohně, vody a vzduchu
 • a také propojení všeho

Napříč historií nabýval strom velkého významu v mnoha kulturách a náboženstvích. Vyjma výše vypsaných hodnot byl vyjádřením specifických myšlenek a přístupů k životu a přírodě. Pevný a robustní kmen, zdravé a hluboké kořeny a rozvětvená koruna plná listů v sobě nese cosi, co k lidem od nepaměti promlouvá bez ohledu na kulturu nebo vyznání.

V případě stromu života můžeme říci, že s jeho pomocí jsme schopni jednoduše vyjádřit velké množství principů, niterních pocitů, ideálů nebo třeba stálost v čase. V obecné symbolice vyjadřuje univerzální hodnoty, které jsou následující:

 1. Růst a stálost – strom roste desítky i stovky let, během celé té doby čelí nejrůznějším „výzvám“ v podobě změn počasí, činnosti škůdců a konkurence na poli udržení si svého životního prostoru. Vyjadřuje to nutnost dívat se kupředu a jít vpřed, být vytrvalý, houževnatý a nezastavit se, když přijde překážka. Překážky nám umožňují změnu a přináší poučení, sílu a moudrost.

 2. Koloběh života – pravdou je, že jediným neměnným aspektem života je jeho neustálá proměna. S každým podzimem listí změní barvu, uschne a opadá, aby mohlo na jaře opět vyrůst nové. Podobně také semínka vyrostou, zpevní, zmohutní, a nakonec nahradí starý strom. Skrývá se v tom nevyhnutelnost změny, která je pro běh života podstatná a měli bychom ji umět chápat a těšit se z okamžiku, který právě prožíváme.

 3. Jedinečnost – každý strom je unikátní a něčím charakteristický. Ačkoliv se na první pohled nebo z dálky zdají být dva stromy stejné, při pohledu z blízka začneme vidět jemné rozdíly. Platí to také u lidí – každý jednotlivec je ve světě jedinečný, což tvoří esenci toho, co dává životu přitažlivost a pestrost. A podobně jako se strom mění v čase v závislosti na podmínkách svého růstu, mění se i lidé v průběhu svého života na základě nasbíraných zkušeností a dál tím zvyšují svoji individualitu.

 4. Stabilita – stabilita je pro život důležitá a dává nám pocit bezpečí, klidu a ochrany, chrání nás také před stresem. Strom asociuje podobné pocity – navzdory rozmarům počasí je pevně spojen se zemí a mohlo by se zdát, že i v bouři a dešti v nás vytváří dojem vyrovnanosti a klidu.

 5. Rodina – říká se, že rodina je jako větvě stromu – všichni rostou různým směrem, ale kořeny zůstávají stejné. I přesto, že větví je velké množství a tvoří různé linie, pro nové generace je důležité zachování spojení s kmenem a kořeny – to nás dělá tím, kým jsme a umožňuje nám se dál rozvíjet.

 6. Provázanost – často bývá samota stavem mysli, která se uzavřela vůči okolnímu světu, který tím však nepřestává existovat. Symbolika propojení všeho ve vesmíru je velmi častým výkladem stromu života. Strom je kořeny propojený se zemí, ze které čerpá energii, a korunou spojený s nebem. Propletení větví znamená propojenost všeho, že nejsme sami a formují nás nejen blízké vztahy, ale také vztahy ve světě kolem nás.

Strom života spojilo se svou kulturou a náboženstvím velké množství národů, přičemž nabýval rozmanitých významů. Najdeme ho v nám blízké slovanské nebo keltské kultuře, dále v severské kultuře, Mezopotámii nebo Egyptě. Duchovní význam má pro křesťanství, buddhismus, islám, judaismus i hinduismus.

2304136

Specifické reference

Nový produkt