Lufa Cylindrica Masážní žínka rukavice + froté žínka 16 x 24 cm vhodné i pro alergiky 1 kus
  • Lufa Cylindrica Masážní žínka rukavice + froté žínka 16 x 24 cm vhodné i pro alergiky 1 kus

Lufa Cylindrica Masážní žínka rukavice + froté žínka 16 x 24 cm vhodné i pro alergiky 1 kus

86043
Nový produkt
61 Kč 50,41 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

Šetrně a dokonale odstraní zbytnělou pokožku. Díky silnému prokrvení kožní buňky regenerují a výsledkem je výrazně hladší a jemnější pokožka. 

  • Žínka z egyptské lufy je vhodná i na obličej.
  • Důkladným vyčištěním se pleť prokrví a vypne.
  • Jemná masáž celého těla a následné prokrvení působí úlevu při únavě a bolesti svalů, při bolestech kloubů postižených revmatismem apod.
  • Masáž chodidel je velice účinná proti tvrdnutí kůže. Egyptská lufa je také jedním z nejúčinnějších prostředků proti vzniku celulitidy.

Rostlina Lufa (Lufa Cylindrica) má původ v tropických zemích jako je Arábie, Egypt a Indie. V 6.století našeho letopočtu se dostala do Číny a později se rozšířila i do Japonska. Zpracovává se tak, že se vyzrálé plody ponoří do nádob s proudící vodou do té doby, pokud se plod nerozruší. Dužina se potom propírá, odstraňují se semena a vlákna se nakonec suší a bělí na slunci. Nejkvalitnější lufa, má široké použití - jako žínka, mycí houba nebo vycpávkový matriál. V suchém stavu je lufa tuhá, drsná, ale po styku s vodou měkne.
Spolu s mýdlem nebo i pouze s vodou je ideálním čistícím prostředkem pro každodenní mytí. Masáž lufou také pomáhá mírnit projevy celulitidy a omlazuje pokožku. Po každém použití a styku s vodou je nutno nechat výrobek uschnout.

Balení: OPP sáček

Upozornění

Lufa (Luffa) je rod tropických popínavých rostlin z čeledi tykvovité. 
Lufa má celkem osm druhů a je společně s rodem Citrullus (vodní meloun) zařazen do tribu Benincaseae. Nezralé plody druhů lufa ostrohranná (Luffa acutangula) a lufa válcovitá (Luffa aegyptiaca neboli Luffa cylindrica) se v Asii a Africe často používají jako zelenina.
Z dozrálých plodů lufy válcovité se vyrábějí přírodní houby, jimiž se čistí jak znečištěné povrchy, tak i lidská pokožka.

86043

Specifické reference

Nový produkt