Citrin náramek elastický z přírodního kamene, kulička 8 mm / 16 - 17 cm
 • Citrin náramek elastický z přírodního kamene, kulička 8 mm / 16 - 17 cm

Citrin náramek elastický z přírodního kamene, kulička 8 mm / 16 - 17 cm

2202724
Nový produkt
312 Kč 257,85 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

KÁMEN ÚSPĚCHU = KÁMEN OBCHODNÍKA - ŠTĚSTÍ - RADOST - SVĚTLO

Hledáte světlo na konci tunelu? Hledáte krystal, který by pozdvihl vašeho ducha a přinesl do vašeho života více pozitivity a štěstí? Pracujete na přilákání bohatství a úspěchu, ale potřebujete zvýšit sebevědomí, abyste šli za tím, co chcete? Světlem naplněná energie a Citrín kámen je přesně to, co potřebujete

 • všeobecně prospěšný kámen spojovaný s hojností
 • přináší pocit slunečního svitu, rozjasňuje temná místa
 • krystal povzbuzující štěstí a štědrost,
 • přináší radost lásky a zvyšuje sebevědomí a hodnocení sebe sama,
 • zároveň také do života přináší peníze.
 • pod polštářem zaručuje klidný spánek
 • vnáší energii, inspiruje vás, abyste dosahovali a vytvářeli bohatství a úspěch,
 • také má pověst parapsychologického kamene, protože vám pomáhá vnímat vlastní intuici;
 • silně očišťující krystal, prohřívá a rozveseluje okolí, povzbuzuje psychiku a optimismus, léčí jakoukoli negativitu
 • oživuje mysl, podporuje kreativitu
 • uvolňuje negativní emoce, pobouzí radost ze života
 • zvyšuje sebeúctu, zahřívá a nabíjí energií, přináší naději, kontroluje emoce,
 • čistí myšlení, zlepšuje paměť,
 • čistí čakry,
 • uvolňuje negativní rysy, překonává zlost
 • snižuje citlivost vůči kritice, zvyšuje sebeúctu

Sladkost je podstatou tohoto drahokamu. Jeho slunečný postoj kultivuje energii, která je plodná pro růst. Energizuje čakru solar plexu, aby vyzařovala sílu, soustředěnost, sebedůvěru a vytrvalost. Citrín je jeden z mála kamenů, který negativní energii spíše než absorbuje, ale čistí. Dává prostor pro štěstí a světlo, takže duch je otevřený pozitivním možnostem.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • obnovuje energii, řeší problémy s trávením,
 • kolísavou činnost štítné žlázy,
 • zlepšuje krevní oběh, pomáhá obnově tkání,
 • povzbuzuje tráveni, slezinu a slinivku břišní
 • snižuje úzkost a depresi, ulevuje při zažívacích potížích,
 • pomáhá léčit záněty ledvin a močového ústrojí,
 • působí na příznaky způsobené hormony a menopauzou
 • zabírá na celulitidu

Jako elixír působí blahodárně při problémech s menstruací a některých symptomech spojených s menopauzou, kdy uvádí do rovnováhy jednotlivé hormony a zahání únavu.

ČÁSTI TĚLA OVLIVNĚNÉ KRYSTALEM: slinivka, žaludek, žlučník, játra 
PŮSOBNOST: na solární čakru v horní části břicha,
BARVA ČAKRY: žlutá

UMÍSTĚNÍ

 • noste citrín na prstě nebo na krku tak, aby byl v kontaktu s kůží
 • pokud bude hrot citrínu směřovat dolů, zamíří zlatý paprsek duchovní říše do vašeho tělesného světa, což je poloha vhodná pro léčení
 • citrínová koule poslouží dobře při meditaci
 • položte kousek citrínu do rohu hojnosti svého domu nebo kanceláře anebo tam, kde ukládáte peníze
 • na slunci citrín bledne

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Citrín je jedním z mála kamenů, které nepohlcují negativní energii. To znamená, že ho v zásadě netřeba čistit, ani nabíjet
 • Jednou za čas se však může citrín jemně promýt ve vlažné vodě a vysušit měkkým hadříkem

HISTORIE A TRADICE

Název citrínu je odvozen z francouzského slova citron, což znamená citron, kvůli jeho barvě. Význam citrínu je již dlouho znám pro jeho jemnou medovou krásu. Ačkoli kámen má za sebou bohatou historii používání ve špercích starověkými civilizacemi, citrín je dnes ve skutečnosti velmi vzácný. Většina citrínů na trhu je ve skutečnosti ametyst, který byl tepelně zpracován pro dosažení žlutého odstínu. Citrín zdobí nástroje a šperky tisíce let. Už staří Egypťané ho kvůli hřejivé zlaté barvě považovali za kámen slunce. Mysleli si, že je to dar od slunečního boha Ra, který jim pomůže dožít se dlouhověkosti.

 • Skutečný citrín byl použit ve špercích řeckých a římských civilizací pocházejících z 1. století našeho letopočtu Citrín byl také uveden v broži s plameňáky vévodkyně z Windsoru a v náušnicích Bulgari Cerchi.
 • Citrín byl ve starověkém Egyptě uctíván v souvislosti s bohyní války Sekhmet, dcerou boha Ra, která byla nejmocnějším bohem Dolního Egypta a byla obvykle vyobrazována s hlavou lva a tělem krásné ženy.
 • Podle čínských legend je citrin „Kámenem úspěchu“ a měl by být dáván pouze štědrým lidem. Citrinové klenoty byli antickými čínskými císaři hluboce ceněny pro jejich sílu zvýšit intelektuální schopnosti a rozšířit mysl. Dnes citrín používají čínští studenti, aby jim pomohl uspět při náročných zkouškách. Citrín je dodnes v Číně hojně využíván také při léčebných rituálech k vyvolávání pocitů, emocí a myšlenek spojených s pocitem hojnosti. Právě pocit hojnosti má podle čínské medicíny blahodárný vliv na lidskou psychiku i tělo.
 • Podle staročínských mýtů a legend představoval citrín kámen úspěchu, protože zbavoval pomýlenosti a bystřil intelekt. Dodnes ho Číňané považují za kámen moudrosti.
 • Ve starověkém Řecku patřil k oblíbeným dekorativním kamenům, a to především v době helénismu (4. – 2. st. př . n. l.), kdy věřili, že ochrání před hadím jedem, epidemiemi a zlými úmysly. Staří Římané i Řekové se rádi zdobili šperky s citríny ve stylu „intaglio“, kdy byl do kamene vyřezán reliéf. Takové klenoty měly svým jasem projasnit život nositele a odstranit z něj temnotu. Citrín se rovněž pokládal za kámen obchodníků a podle pověsti mělo jeho nošení přilákat bohatství.
 • Ve středověku využívali citrín v medicíně i mysticismu. Podle tehdejší víry síla kamene pomáhala při léčbě potíží se srdcem, ledvinami, játry a žaludkem.
 • Ještě v 17. století zdobili ve Skotsku citrínem rukojeti dýk a mečů a tradovalo se, že tento drahokam je světlem v boji.
 • V časech romantismu si citrínové šperky získaly takovou oblibu, že pro šperkaře bylo výhodnější soustředit se spíš na ně než na zlaté klenoty. Do módy je přinesli královna Viktorie a princ Albert, když zakoupili na Skotské vysočině hrad Balmoral, kde také s oblibou pořádali společenské události, na kterých královna chtěla doslova zazářit. Proto jí Albert věnoval v Balmoralu nalezený drahokam, kterým byl právě citrín. Od té doby se citrín ve Skotsku těší veliké oblibě. Na hradě lze doposud zhlédnout sbírku broží na rameno, sgian dubh (tradiční skotská dýka) a špendlíků do kiltu.

Citrín, známý jako „Kámen obchodníka“, podle legend přitahovat bohatství, prosperitu a úspěch, umístěte si jej do pokladny. 

ZAJÍMAVOSTI

1. Říká se, že s citrínem můžete vylepšit náladu v koupelně
Citrín je příjemný, štědrý a příznivě působící kámen, jehož název je údajně odvozen z francouzského slova le citron, tedy citron. Mnohé krystaly totiž mají přímo citronovou, jasně žlutou barvu. Patří mezi křišťály, je spojen se sluncem, a proto přináší radost a optimismus. Jeho hřejivé a povzbuzující vlastnosti jsou jako stvořené pro koupelnu, kde bývá vlhko a energie tam mohou proudit dost lenivě.

Dokáže také přeměňovat a rozpouštět negativní energii, proto nikdy nepotřebuje čištění. Často se mu říká kámen obchodníků, svou šťastnou a štědrou aurou přitahuje do života prosperitu a hojnost.

Nabití krystalu
V koupelně bývá mnoho páry, proto se tam můžete cítit, jako by na vás všechno padalo a svíralo vás. Citrín na poličce, kde se bude moci zalesknout ve slunci, nebo na okraji vany dokáže tento stísněný pocit odstranit a okolí rozjasnit.

 1. Podržte kámen v rukou a vnímejte, jak jeho vibrace zvyšují vaši sebedůvěru; s tímto kamenem ze sebe budete mít vždy dobrý pocit.
 2. Požádejte ho, aby své přirozené nadšení šířil po celé místnosti a udržoval ji jasnou a vzdušnou, a pak jej položte na zvolené místo.

UMÍSTĚNÍ: na poličku nebo na okraj vany

2. Říká se, že s citrínem můžete zvýšit svou osobní sílu
Problém
Vaše ego je vyčerpané, máte osobní krizi nebo máte pocit, že vám chybí osobní síla. Může být snížena hladina energie pod hrudním košem.

Řešení
Chcete-li ego vyzdvihnout v plné síle, postarejte se krystalem o solární čakru: třetí centrum duchovní energie.

Povzbuďte energii
Solar plexus je místem, které rozhoduje o osobních výsledcích a má vliv na odvážné vyjádření věcí, které jsou pro vás důležité.

 1. Abyste upravili proud energie v tomto centru nebo odstranili nějaký blok, položte nebo posaďte se pohodlně někde, kde nebudete rušeni.
 2. Vezměte citrín a vnímejte, jak se na tento slunečný, radostný kámen napojujete, když jej položíte na solar plexus nebo podržíte nad ním po dobu pěti minut.
 3. Zavřete oči; soustřeďte se na problém vašeho ega a žlutý krystal zatím povzbudí vibrace, které napraví impulzy v této čakře, poté se pomalu proberte.
 4. Očistěte kámen.
 5. Používejte krystal denně celý týden nebo dva a všímejte si, jak se vaše ego posiluje a jak dobrý ze sebe máte pocit.

UMÍSTĚNÍ: podržte nad horní částí břicha

3. Říká se, že s citrín dokáže zmírnit příznaky menopauzy
Citrínová naleziště jsou čím dál vzácnější, většina citrínů, které se dnes prodávají, jsou původně ametysty, které byly tepelně zpracovány při vysoké teplotě, aby se dosáhlo žluté barvy a vibrací citrínu.

Červené skvrnky kámen rozlišují od žlutějšího, přírodního citrínu, ale u přírodního citrínu mohou značit přítomnost hematitu.

Je to nádherný, slunečný kámen, který výborně očišťuje a nabíjí energií, nikdy ho nemusíte čistit. Chrání auru, energetické pole těla, a za starých časů se nosil na ochranu před smrtelným hadím jedem.

Inspirující žlutá barva tohoto krystalu dokáže povzbuzovat intelekt a zlepšovat paměť a soustředění. Citrín dokáže pomoci i tělu, vyrovnává hormonální nerovnováhu, která může způsobovat nepříjemné symptomy menopauzy.

Popíjení revitalizující citrínové esence dokonce snižuje návaly nebo noční pocení, což jsou symptomy, které ženy v menopauze často trápí.

Léčba

 1. Vytvořte si vlastní esenci tím, že citrín opláchnete pod tekoucí vodou a umístíte jej do sklenice.
 2. Tu naplňte minerální vodou, aby se kámen zakryl.
 3. Překryjte jej a položte na stůl nebo parapet, kam svítí slunce.
 4. Nechte jej tam stát hodinu, dvě i déle.
 5. Část tekutiny nalijte do sklenice, zbytek uschovejte.
 6. Esenci vypijte, když se cítíte vyčerpané nebo trpíte návaly.
 7. Vnímejte, jak krystal začíná snižovat vaši teplotu a povznášet náladu.
 8. Pijte, kdykoli potřebujete.

UMÍSTĚNÍ: vyrobte si esenci

Použití

Náramek:

 • navlékejte jako poslední, po oblečení a nanesení veškeré kosmetiky, svlékáme jako první. Navlékáme a sundáváme opatrně pomocí rolování přes ruku, nikoliv roztažením!
 • životnost minerálního náramku zkracují nejrůznější parfémy, krémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika, chemie.
 • neberte ho do vody (vany, bazénu, moře). Chlór, sůl i vonné koupelové oleje minerální kameny poškozují, stejně tak i přímé slunce - některé materiály ztrácí/mění svou barvu.
 • sundejte ho pokud se chystáte např. zahradničit, nebo vykonávat jinou fyzickou námahu, odložení náramku před spánkem zabrání deformacím.
 • odložte ho i při sportování, může dojít ke znehodnocení, můžete se poranit, navíc pot náramku nesvědčí stejně jako použití kosmetických přípravků.
 • kontakt s tvrdými povrchy a předměty může způsobit nejrůznější mechanická nebo povrchová poškození.
 • ukládejte ho na speciální stojánek, nebo na textilní podklad do šperkovnice, kde bude chráněn proti všem vlivům světla a vlhkosti.
 • alespoň 1x měsíčně ho vyčistěte od potu, prachu, mastnoty z pokožky - nejlépe čistým měkkým hadříkem (nikdy chemicky), nezapomeňte ho čistit a nabíjet v energetické rovině - více informací najdete na našich stránkách
 • uchovávejte ho mimo dosah dětí.
 • náramky se mají nosit, musí být vidět a užívejte si jejich léčivé působení!
 • přes dodržování všech doporučení, mohou být na náramku časem patrné známky nošení (oděrky, škrábance, ztráta/změna barvy). Nejedná se o závadu, ale o běžné opotřebení, na které se nevztahuje záruka.
 • dodržováním našich doporučení šperkům zachováte původní vzhled.

Složení

Býčí oko nebo červené tygří oko. Kámen vzniká zčervenáním tygřího oka vlivem tepelných procesů při tvorbě horniny. Nejznámějšími nalezišti jsou Doorn Mountains v Jižní Africe. Kromě této lokality je přírodní kámen poměrně vzácný. Proto se většinou vyrábí vypalováním tygřího oka při teplotě 500°C, při které kámen získá svůj typický červenohnědý nádech.

Podíváme-li se na jeho chemickou strukturu, je volské oko odrůdou křemene s prorůstáním rovnoběžných vláken tzv. krokidolitového azbestu.

Upozornění

Vše, co potřebujete k dokonalé harmonizaci, od této chvíle najdete na svém zápěstí.

 • jednoduchý náramek
 • náramek je pružný, díky gumičce má univerzální velikost
 • zaručuje pohodlné nošení
 • hodí se pro nejrůznější příležitosti, sluší v každém věku
 • průměr kuličky na náramku: 8 mm

Jedná se o přírodní materiál. Jeho barva a struktura se tedy může mírně lišit od ilustrační fotografie.

2202724

Specifické reference

Nový produkt