Perla bílá říční nepravidelná náhrdelník 160 cm
 • Perla bílá říční nepravidelná náhrdelník 160 cm

Perla bílá přírodní nepravidelná náhrdelník 160 cm, symbol ženskosti, přináší obdiv

2202401
Nový produkt
1 263 Kč 1 043,80 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

SYMBOL KRÁSY - PŘÍTAŽLIVOSTI - ŽENSKOSTI - ŠTĚSTÍ - UZNÁNÍ - OBDIVU 

Přinášejí obdiv mužů a respekt okolí. Jsou spojovány s úspěchem a uznáváním. Přinášejí dobré postavení ženy jako matky, manželky, kolegyně, šéfky. Perly jsou nejkrásnější dar pro ženu do života. 

Od nepaměti byly perly spojovány především s láskou, přitahuje lásku, je spojována s čistou láskou, léčí srdeční čakru, je drahokam moře a řek, symbolem čistoty a proměny
Lidé věřili, že bílé a růžové perly byly z Eviných slz. Vzácnější a dražší černé perly vznikly ze slz Adama..

 • přivolává štěstí a lásku, posiluje vztahy
 • symbol velkého bohatství, moudrosti, půvabu
 • má uklidňující a ztišující vliv, vyrovnávají karmu
 • zajišťuje šťastný manželský život a věrnost - ochrání zralou ženu před zlým okem, poškozením a cizoložstvím.
 • přitahuje lásku
 • dodává odvahu
 • tiší čakru srdce
 • lidem ve znamení raka vyrovnává proměnlivé emoce

Ve starých legendách byly Perly slzami bohů, představují slzy padající z nebe, nebo jednoduše odraz měsíce.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY -  tento kámen JE vybaven výraznými diagnostickými vlastnostmi.

 • ztráta lesku, změna barvy a zakalení perel může naznačovat nástup závažného nádorového procesu v břišních orgánech. V takovém případě by se majitel perlových šperků měl okamžitě poradit s lékařem.
 • Pacienti trpící arytmiemi, onemocněním jater a gastrointestinálního traktu. Přívěsek s velkou perlou pomůže zmírnit jejich stav.
 • Lidem, kteří si stěžují na emoční přetížení a prasklé nervy, se doporučuje nosit perlové korálky nebo náramek.

Perleťová tinktura má vynikající hemostatický, antibakteriální a protizánětlivý účinek. K jeho získání se 3-4 perly vloží do sklenice studené vody a 12 hodin se louhují. Jeho použitím k výplachu očí se můžete zbavit zánětu spojivek a pravidelné vyplachování úst může pomoci uzdravit bolavé dásně.

TALISMAN: Perly patří mezi kameny, které si na svého nositele zvyknou.

Aby kámen používaný jako talisman nebo amulet fungoval výhradně pro svého majitele a neublížil mu, měl by být nošen v souladu s následujícími pravidly:

 1. Přijměte perly jako dárek od neznámých lidí je přísně zakázáno, protože to může vést k neštěstí.
 2. Šperky darované milovanou osobou, přinese novému majiteli štěstí, pouze pokud je spárovaný (například sada skládající se z náušnic a náramku) a úmysly dárce jsou laskavé a upřímné. V opačném případě bude perlová energie negativní.
 3. Talismany, dlouho používané, by neměly být redistribuovány ani zděděny, protože perly, které si zachovaly energii předchozího majitele, nepřijímají vždy nového majitele. V takovém případě se může ztratit nebo prasknout.
 4. Často používaný perlový talisman potřebuje pravidelné dobíjení: za tímto účelem se umístí do sklenice čisté vody, vyjme se na ulici a nechá se na místě zaplaveném měsíčním světlem po dobu 15 minut

NALEZIŠTĚ 

 • Perlový kámen, který je úžasným darem živé přírody a není těžen v útrobách Země, ale na dně velkých vodních ploch (oceánů a moří), je lidskou společností používán již několik tisíciletí a je uctíván jako nejneobvyklejší klenot.

NABÍJENÍ

 • nabíjíme ji na horském křišťálu ideálně za úplňku nebo na nepřímém slunci.

Podle záznamů, byla perla známá již před 6 tisíci lety. Gemolog George Frederick Kunz uvedl, že ji objevili u pobřeží Indie rybáři, kteří si všimli, že moře vyplavilo zvláštní věc.
V předchozím století byla cena perel 4krát vyšší než cena zlata. Na počátku 20. století bylo lovení perel, kromě těžby zlata, velice lukrativní příležitostí k snadnému a rychlému obohacení.

HISTORIE A LEGENDY

 • Mongolští vládci pili odvar z perel, protože věřili, že posílí jejich mužnost.
 • Indii se perly nosily jako talisman a indičtí válečníci si jimi zdobili své ochranné štíty, aby je ochránily před zraněními.
 • Číňané naopak perlám připisovali léčivé účinky. Z perel vyráběli perlový nápoj, který používali k léčení, a dokonce i jako elixír mládí. Číňané také říkávali, že černé perly symbolizují moudrost a mysleli si, že perly padají z nebe a vytváří je drak. Věřili, že aby člověk ulovil perlu, musí nejdříve zabít draka, který perly drží pevně mezi zuby. 
 • Ve starověké Číně perla, která zdobila klobouk každého šlechtice, zdůrazňovala jeho vysoké postavení.
 • Řekové a Římané věřili, že nošení perel podporuje partnerskou soudržnost i manželskou harmonii a také že ono památné pouto mezi Psyché a Kupidem bylo vykresleno jako šňůra z perel. Římané však považovali perly i za symbol velkého bohatství, moudrosti, půvabu a štěstí. Dámy v perlových náhrdelnících spávaly, aby se jim zdály pěkné sny.
 • Venuši, římské bohyni smyslnosti, krásy a lásky, se zase tradovalo, že se zrodila z mořské ústřice stejně jako perla. 
 • Krásná Afrodita - Řecká bohyně krásy a lásky se zrodila tak, že vystoupila z mušle. Její krása a elegance jsou jako perly.
 • Japonci zase věřili, že perly vznikly ze slz mýtických bytostí – mořských pan, víl a andělů. Starověcí Egypťané si cenili svých perel natolik, že se spolu s perlami nechávali pohřbít. A Královna Kleopatra? Ta údajně rozpustila perlu z jedné ze svých náušnic ve sklenici s octem a vypila ji. Tím chtěla Markovi Antoniovi dokázat, že umí pohltit bohatství celého národa jediným douškem.
 • Kleopatra a Antonius - Jednoho dne uzavřeli sázku, kdo dokáže vystrojit luxusnější slavnost. Kleopatra se na slavnosti objevila v náušnicích zdobených perlami. Antonius neshledal na události nic mimořádného a požádal královnu, aby mu ukázala účet. Kleopatra, aby sklidila jisté vítězství, vyndala perlu z náušnice, rozpustila ji v octu a s poděkováním Antoniovi vzniklý nápoj vypila, čímž dokázala, jak marnivá byla její zábava. Bylo mnoho snah, dokázat pravost této legendy. Při vědeckém experimentu byl Kleopatřin kousek napodoben. Pravá perla, rozdrcená na prášek, se v kyselině octové, během několika minut, rozpustila a "perlový koktejl" bylo možné vypít. Podle některých, královna namočila své perlové náušnice do octa o několik dní dříve, takže se rozpustily rychleji, když je dala do sklenice. Rozhodčí sázky jednoznačně připsal vítězství Kleopatře. Zbývající perla byla rozříznuta na polovinu, a protože byla tak obrovská, byl z ni vyroben další pár náušnic. Náušnice pak byly nabídnuty Venuši, bohyni lásky. 
 • Koluje pověst, že Kleopatra vyňala perlu z jedné ze svých náušnic a vhodila ji do vína (či vinného octa – záleží na zdroji), které vypila. Chtěla tak prý ukázat Marcu Antoniovi, že může bohatství celého národa pohltit jediným douškem.
 • Alexandr Veliký, který se stal vlastníkem nesčetných pokladů získaných v důsledku jeho tažení na východ, zahájil perlovou horečku, která trvala dvě století a učinila perly mezi tehdejší šlechtou mimořádně populární.
 • Perla La Peregrina - Jedním z nejznámějších perlových klenotů je náhrdelník La Peregrina, který věnoval král Filip II. Španělský své manželce Marii Tudorovně jako dar k jejich svatbě. Poprvé byl zobrazen na malbě z roku 1554. O perle z náhrdelníku je známo to, že pochází z Jižní Ameriky. Podle legendy ji objevil jeden z otroků na pobřeží Panamy a výměnou za ni opět získal svou svobodu. Jisté je, že od 16. století se stala klenotem španělské královské pokladnice. Objevila se na nádvoří Versailles v 17. století, kde zdobila klobouk španělského krále na svatbě jeho dcery.
 • Princ Svyatoslav, jak kronikáři dosvědčují, nosil na jednom uchu perlovou náušnici. Plášť Ivana Hrozného, ​​vyšívaný perlami, ohromoval zahraniční velvyslance svou krásou a bohatstvím.
 • Na památku zázračného nápoje se hostům moderního japonského hotelu Otani nabízí ochutnat koktejl Pearl: spolu se sklenkou vína obdrží perlu ležící na okvětním lístku růže.

Použití

 • životnost zkracují nejrůznější parfémy, krémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika, chemie.
 • neberte ho do vody (vany, bazénu, moře). Chlór, sůl i vonné koupelové oleje minerální kameny poškozují, stejně tak i přímé slunce - některé materiály ztrácí/mění svou barvu.
 • sundejte ho pokud se chystáte např. zahradničit, nebo vykonávat jinou fyzickou námahu, odložení náramku před spánkem zabrání deformacím.
 • odložte ho i při sportování, může dojít ke znehodnocení, můžete se poranit, navíc pot náramku nesvědčí stejně jako použití kosmetických přípravků.
 • kontakt s tvrdými povrchy a předměty může způsobit nejrůznější mechanická nebo povrchová poškození.
 • ukládejte ho na speciální stojánek, nebo na textilní podklad do šperkovnice, kde bude chráněn proti všem vlivům světla a vlhkosti.
 • alespoň 1x měsíčně ho vyčistěte od potu, prachu, mastnoty z pokožky - nejlépe čistým měkkým hadříkem (nikdy chemicky), nezapomeňte ho čistit a nabíjet v energetické rovině - více informací najdete na našich stránkách
 • uchovávejte ho mimo dosah dětí.
 • dodržováním našich doporučení šperkům zachováte původní vzhled

Upozornění

Perlový náhrdelník má ve světě šperků již od odjakživa své nesmrtelné místo. Je ozdobou každé výjimečné události, a jen on má schopnost dodat ženám tu správnou jiskru luxusu a něžnosti zároveň.

Právě jste přečtením popisku nakrmili svou levou hemisféru a uspokojili svůj mozek. Nyní je čas naslouchat svému srdci. Důvěřujte své intuici a vnitřnímu vedení. Kámen, který je pro vás právě teď tou nejlepší volbou, je ten, který se vám líbí a nemusíte vědět, k čemu slouží. Vaše duše ví.

2202401

Specifické reference

Nový produkt