Achát plátek růžový 1 kus
 • Achát plátek růžový 1 kus

Achát růžový plátek 1 kus

2204055
Nový produkt
49 Kč 40,50 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

LÁSKA - ŠTĚSTÍ - SPOKOJENOST

je známkou štěstí, přitahuje šťastné události, pomůže v případě finančních problémů, urychlí kariérní růst

 • podporuje lásku
 • podporuje těhotenství a chrání plod

Kámen se doporučuje nosit hráčům, šperky vyrobené z tohoto materiálu jsou také symbolem bohatství.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • stimuluje srdce, jeho práci, snižuje riziko vzniku nemocí
 • chrání před jedy
 • podporuje reprodukční systém
 • chrání matku a dítě během těhotenství

ČAKRA: 1. čakra

ČISTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem
 • acháty všeho druhu, s výjimkou ohnivého, nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci

KRYSTAL

Achát je jedním z nejstarších dnes existujících léčivých kamenů. Ve starověkých civilizacích se používal v pancířích brnění, aby válečníkům přinesl sílu a učinil je vítěznými v bitvě. Šperky z achátu jsou považovány za velmi ochranné a léčivé, díky čemuž jsou náramky z achátu dokonalým amuletem nebo talismanem. Tento drahokam vám také údajně přináší odvahu, emoční sílu a sebevědomí.

HISTORIE A TRADICE

Achát byl objeven ve Francii mezi 20 000 až 16 000 př.nl. Některé acháty nalezené v Austrálii však mohou pocházet z doby 2,72 až 3,50 miliardy let. 

Posledních 6000 let byl achát používán různými civilizacemi
Achát je jedním z nejstarších dnes existujících léčivých kamenů

 • Ve starověkých civilizacích se používal v pancířích brnění, aby válečníkům přinesl sílu a učinil je vítěznými v bitvě
 • Ve starověké Mezopotámii znamenal achát sílu a byl vyřezán do válcových pečetí používaných pro úřední dokumenty v obchodních transakcích
 • Ve starověké Číně se věřilo, že nošení achátu čistí mysl a dodává energii chi člověka. Během středověku se achát přivazoval k rohům volů, aby podpořil dobrou úrodu
 • V některých legendách se věří, že achát uklidňuje bouřky s hromy a blesky
 • Šperky z achátu jsou považovány za velmi ochranné a léčivé, díky čemuž jsou náramky z achátu dokonalým amuletem nebo talismanem. Tento drahokam vám také údajně přináší odvahu, emoční sílu a sebevědomí

Achát (z řeckého achates) je minerál, jehož název pochází z historického názvu řeky Achates (dnes Dirillo) na Sicílii. Jedná se o koncentricky jemně i hrubě vrstevnatou odrůdu chalcedonu (křemene). Přísně vědecky vzato není achát jeden minerál, ale směs proužků křemene, chalcedonu a opálu. Charakteristickým, okem viditelným znakem achátu je pestrobarevnost; mezi nejběžnější zbarvení patří bílo-šedá, bledě modrá, oranžovo-červená a černá. Na Mohsově stupnici tvrdosti má stupeň tvrdosti 6-7.

ZAJÍMAVOSTI

1. Říká se, že achát vyléčí, zahojí zlomené srdce
V minulosti achát nosili zahradníci, kteří měli pomoci povzbudit plodnost rostlina obilí. V dnešním světe můžete pomalou energii tohoto krystalu použít k podpoře pocitů odpuštění a k překonání ztráty velké lásky: jemná energie achátu dokonale léčí zlomené srdce.

Krystal vám poskytne první pomoc, když jste v šoku, vytvoří jakousi záchrannou síť a postupné vám dovolí přijmout, co se stalo. Vzpamatovat se z rozchodu po intenzivním milostném vztahu může být dost těžké. Svět se vám rozpadl pod rukama, jen těžko se donutíte dál fungovat. Narušit se může vaše práce, spánek i stravování, je to čas, který napíná emoce na samu hranici.

Achát je skvělá emoční pomůcka, která uvolní vaši vnitřní zlobu a nastartuje mechanismus vyrovnání se s realitou.

Léčba
Achát je krystal, který se často používá k zaříkávání, aby lásku přilákal, zároveň zahání všechny zatrpklé myšlenky, které byste mohli k bývalé lásce cítit.

 1. Abyste vyléčili své rány, posaďte se v klidném pokoji a vezměte achát do ruky.
 2. Zavřete oči a nalaďte se na energii kamene.
 3. Podržte jej v dlaních, nebo si ho položte na srdce, uprostřed hrudi, a představujte si své zraněné srdce.
 4. Nyní vnímejte, jak z kamene vycházejí léčivé paprsky a naplňují vaše srdce, uvolňují zlobu, bolest a smutek, které v něm přetrvávají, uzdravují je.
 5. Vnímejte radost, jak krystal naplňuje vaše srdce láskou. potom se pomalu probírejte.
 6. Opakujte několikrát, abyste se zármutku zbavili.
 7. Pečlivě krystal očisťujte, aby jeho příznivé vibrace zůstaly zachovány.

UMÍSTĚNÍ: nad srdeční čakrou nebo držte v dlaních

2. Říká se že achát dokáže ochránit hranice bydlení
Achát je výborný krystal, kdykoli potřebujete zabezpečit svůj domov. Atˇ už po achátu žádáte, aby zabránil vstupu nevítaných návštěvníků nebo nezvaných sousedů, tento krystal dokáže ochránit vaše hranice. Je to kámen, který vás výtečně spojuje se zemí, přináší pocit bezpečí a chráněnosti.

V některých kulturách se věřilo, že achát má moc učinit člověka neviditelným. Můžete tento dar použít i přeneseně, když kámen použijete k tomu, aby ochránil vaše záležitosti diskrétností a abyste se necítili neustále pozorováni nebo přehlíženi sousedy. Achát je tedy jakousi protilátkou na syndrom rybky v akváriu mnoha moderních domácností, pomůže vám kdykoliv potřebujete soukromí.

Léčba 
Abyste se v okolí svého domu cítili bezpečně, měli byste zakopat hrst malých achátových krystalů na obou stranách brány, nebo příjezdové cesty a pak v rohu zahrady nebo dvorku zakopat vždy po jednom kameni. Tím doslova aktivujete schopnost kamene spojovat vás se zemí. Když dáváte acháty do země, požádejte je, aby vám pomohly vyřešit váš problém a daly vám klid a bezpečí, po jakém toužíte. Pak nechte krystaly, ať odvádějí svou práci, a všímejte si, jak šťastně se cítíte, když jste ve svém prostředí, protože acháty kolem vašeho domova budují jakýsi ochranný štít. 

3. Říká se, že s achátem dokážete zklidnit svůj hněv
Achát dokáže výborně ozdravovat emoce, působí pomalu, odnáší vaši vnitřní hořkost a pocity zlosti.

Za starých časů se tento krystal velmi cenil a používal se jako amulet k zažehnání žízně a zmírnění horečky.

Dnes můžete achát použít při rozjitřených emocích, zbavit se jím horkosti z hádky a zchladit jím výbušné emoce. Ztratit hlavu na jednání nebo když vás dítě neposlouchá na veřejnosti znamená, že k sobě jenom přitáhnete pozornost. Je důležité vyjadřovat svou zlost a zbavovat se jí, protože jinak se usazuje uvnitř a člověk se stává zahořklý a utlačený.

Práce s krystalem vám může pomoci vyjadřovat pocity dříve, než vybuchnete.

Léčba

 1. Když cítíte, že zlostí brzy vybuchnete, zklidněte své emoce achátem - mějte krystal neustále po ruce.
 2. Jakmile se začnete zlobit, podržte krystal v rukou asi pět minut, zhluboka dýchejte a nechte ho, ať utiší vaši zlost.
 3. Používejte tuto techniku, kdykoli máte dojem, že se přestáváte ovládat.

UMÍSTĚNÍ: podržte jej v dlaních

Použití

Achátové plátky se hodí pro výrobu vitráží, dají se vsadit do kovu či dřeva a využívají se také samostatně jako dekorace do interiéru.

Složení

Achát je minerál, který tvoří různě zbarvené vrstvičky mikroskopického křemene, chalcedonu a opálu. Díky danému složení vyniká originální páskovanou kresbou, která se ještě často zvýrazňuje dodatečným barvením.

Acháty dobře absorbují tekutiny, které se následně vpíjí do jednotlivých vrstviček dle stupně jejich pórovitosti. Tyto achátové plátky jsou obarveny do odstínů růžové.

2204055

Specifické reference

Nový produkt