Nástrahy se mohou pokládat jen v uzavřených objektech na místa výskytu hlodavců. Nástraha se klade na deratizační misky nebo do jedových staniček tak, aby nemohlo dojít k ohrožení necílových živočichů, a aby nedošlo ke kontaminaci potravin a krmiv. Před položením nástrahy je nutné odstranit dostupné zdroje potravy hlodavců. Nástraha se pokládá do okolí nor, podél cest a zdrojů potravy hlodavců. Množství nástrahy a hustota rozmístění je závislá na velikosti populace a druhu škůdce.
Potkan a krysa - hromádky o hmotnosti cca 30 g ve vzdálenosti do 10 m od sebe.
Myš domácí - hromádky o hmotnosti cca 10 g ve vzdálenosti 2-3 m od sebe.
Vlastnosti
Tarin patří mezi akutní antiKoagulační rodenticidy. Hlodavci je velmi dobře přijimán a působí smrtelně již při jednorázovém požití, ale má i kumulativní účinky.
Mechanismus účinku
Po požití snižuje srážlivost krve, zvyšuje propustnost krevních cév a vyvolává vnitřní krvácení, které je příčinou úhynu. Úhyn nastává okolo 7-10 dne po požití nástrahy.
Při práci s Tarinem nejíst, nepít a nekouřit! Po práci je nutno si omýt ruce vodou a mýdlem. Příznaky otravy: Po několika hodinách až dnech se dostaví krvácení z nosu, úst, sliznic a pokožky, tvorba modřin, močení krve.
Skladování:
Tarin se skladuje v originálnch neporušených obalech odděleně od potravin a krmiv. Chraňte před vlhkem, teplem a slunečním zářením. Nesmí být skladován s chemickými a aromatickými látkami, které by mohly negativně ovlivnit atraktivitu nástrahy.
Pozor! Jed na potkany, krysy a myši domácí! Obsahuje jedovatý antikoagulant Bromadiolon! Může ohrozit zdraví při požití a styku s pokožkou nebo sliznicemi! Chraňte před dětmi! Pro domácí zvířata a ryby jedovatý! Přípravek nesmí být použití jinak, než je uvedeno v návodu k použití! Nesmí být použit ve volné přírodě!
Po požití vypít cca 0,5 litru vlažné vody s 10 tabletami medicinálního uhlí a drážděním hrdla vyvolat zvracení. Při zasažení pokožky - důkladně omýt postižené místo vodou a mýdlem. Při zasažení očí prachem - řádně vymývat proudem čisté vody po dobu 10-15 minut. Postiženého vždy předat k lékařskému vyšetření s informací o poskytnuté první pomoci. Antidotem v případě otravy je Vitamín K 1 - Kanvit. Léčbu postiženého je možné konzultovat s Toxikologickým informačním střediskem.