Clanax Standard Vědro - kbelík bez výlevky mix barev 5l
  • Clanax Standard Vědro - kbelík bez výlevky mix barev 5l

Clanax Standard vědro - kbelík bez výlevky mix barev 5l

1706906
Nový produkt
41 Kč 33,88 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

Kbelík z pevného plastu s uchem o objemu 5 l, mix barev, dodáváme dle skladové dostupnosti.

Vědro (také kbelík neboli kýbl – z německého kübel) je okrouhlá nádoba pro přepravu a uchovávání zejména kapalných, ale i sypkých látek nebo drobných předmětů, obvykle o objemu od několika litrů do málo desítek litrů. Vědra patřila v minulosti k základní výbavě domácností, zvláště pro dopravu vody. Dnes se užívají zejména jako nádoba na vodu při úklidu.

Původní vědra byla vyráběna ze dřeva podobnou technologií jako sudy. Jejich konstrukce byla poskládána z řady prkének kolem kulatého dna, stažených obručemi – taková nádoba se nazývala štoudev. studniční nádoba zdvíhatelná pomocí rumpálu se obvykle nazývá okov.

V současné době se užívají vědra z pozinkovaného nebo smaltovaného plechu a především vědra z plastických hmot.

Armáda používala vědra z impregnované plachtoviny s textilním držadlem. Tato vědra bylo možno složit a zabírala minimum místa – což bylo potřebné například v tanku, pancéřovém voze apod.

Obyčejná vědra či kbelíky jsou otevřená, ale někdy se stejně nazývají i nádoby s víkem, například používají-li se jako odpadkový koš, na přechovávání pitné vody nebo je to nutné z jiných, zejména hygienických důvodů.

1706906

Specifické reference

Nový produkt