Holman Aurea F1 okurky nakladačky jemnoostná 2,5 g
  • Holman Aurea F1 okurky nakladačky jemnoostná 2,5 g

Holman F1 Aurea okurky nakladačky jemnoostná 2,5 g

93287
Nový produkt
23 Kč 20 Kč bez DPH
Počet

Skladem!

  • Rostlina je relativně silně vzrůstná.
  • List je menší, světleji zelený, hodně špičatý.
  • Rostlina je geneticky nehořká, převážně samičího typu, výskyt jalových květů je velmi malý.
  • Plod je štíhlý, poměr délky a k šířce 3 : 1, tupě zakončený, hladký, osten bílý jemný.
  • Aurea je poměrně značně raná odrůda.

Odolnost k chorobám:
Aureaje úplně odolná k viru CMV a vysoce odolná k ZYMV. Je také značně odolná (v polních podmínkách) k plísni okurkové - mezi jemnoostnými odrůdami patří mezi nejlepší. Ostatní obvyklé choroby okurek jako čerň okurková, bakterioza a padlí se u ní během zkoušení nevyskytly.

Stanoviště slunné místo, ne pod stromy.
Půda propustná, záhřevná, humozní, dobře vyhnojená. Vzdálenost řádky 80-120 cm, v řádku 20 cm (ve folníku 40 cm), po 2-3 semenech do hnízda. Doba výsevu na záhon bezpečně po 15. květnu, v teplejších oblastech i mezi 5-10. květnem, při zakrytí folií lze set s rizikem i koncem dubna.

Předpěstování sadby: umožní získat ranější sklizeň - dříve, než přijde napadení plísní. Výsev do květináčů po 20.dubnu, dostatek světla, otužování (hlavně v noci teplota 16°C), výsadba na záhon po 15. květnu. Jen z květináčů trhaná sadba je nevhodná. Krytí folií mladých rostlin po raných výsevech i po výsadbě v období do poloviny června urychluje růst rostlin. Vhodné jsou malé odklápěcí foliové kryty, umožňující větrání.

Zálivka v období sucha, zvláště v době plodnosti, je velmi důležitá.
Větší množství vody, ale méně často. Nekropit na listy, nejlépe jen ke kořenům. Rostliny při dostatku vláhy a živin velmi rychle rostlou a nahrazují listy, poškozené plísní. Přihnojení na počátku květu ledkem nebo drůbežím trusem velmi povzbudí růst natě (spolu se zálivkou). 

Vertiko-systém:
vedení natě do výšky na provázky, dráty, sítě apod. (až 150-200) je částečnou, ale účinnou ochranou proti plísni. Listy nad zemí rychle osychají (po dešti, rose), a suchá lépe vzdorují napadení. Sklizeň, co nejčastěji, aspoň 2-3 krát týdně. Ponechání přerostků způsobuje zastavení růstu natě a omezuje násadu dalších plodů.

Osiva nepoužívat ke konzumu.
Ukládat v suchu a chladnu, mimo dosah dětí. Obal odevzdejte ve sběrně nebezpečného odpadu.

93287

Specifické reference

Nový produkt